הכאב השורף בעקב של הרגל (המוכר גם בשם כאבים מטאטארזלגיים) בדרך כלל תוצאה של מזג אוויר חם או נעליים לא מתאימות – או שניהם –  בנסיעות ארוכות ותלולות. "לחץ יכול לצבוט את העצבים באחד או בשתי הרגליים וזה יבוא לידי ביטוי בביטול מהיר של רכיבה על האופניים, "  רוכב אופניים במרוץ נגד השעון, מומחה כף רגל במחלקה לרפואת ספורט בבית החולים רפואי, אמר. "אם כאבים מטאטארזלגיים חלים ברגליים בעת רכיבה, אין הרבה שאתה יכול לעשות אלא לעצור, לחלוץ נעליים ולתת לרגליים להתקרר. "רוכב אופניים במרוץ יתן דגש לזהירות בלשמור על רגליו מקוררות ונוחות כאשר הוא רוכב באליפות העולם.

רכיבה על אופניים

עשה מבחן דריכה

כאשר קונים עבור נעלי רכיבה לאופניים, יש להוציא את מדרסים והחזק אותו כנגד החלק התחתון של הרגל (מול המראה). "אם אתה יכול לראות בכל חלק של הרגל שלך מעבר לגבולות של מדרסים, אתה צריך נעל רחבה יותר, "  טיפ: כאשר אתה מוצא את הנעל המושלמת, קנה זוג נוסף לגיבוי.

הורד מעמסה

להעביר את כף הרגל שלך כמה מילימטרים קרוב אל העקב של הנעל כדי להוריד את הלחץ מעל קדמת כף הרגל שלך. או לעבור הדוושה גדולה יותר כדי לחלק באופן אחיד יותר את הלחץ על הרגליים.

לרכך את המכה

לאורך זמן, לאחר קילומטרים רבים על האופניים, הרגליים שלך מתחיל לאבד את הריפוד הטבעי שלהם דבר אשר יכול לגרום לרכיבה להיות כואבת. הוספת מדרסים תומכים לנעלי הרכיבה יכולה לסייע. אם אתה קונה נעליים חדשות, קח איתך את מדרסים כדי לוודא שתקבל את ההתאמה המיטבית.

לשים דגש

לבחור גרביים בטכנולגיית ההיי-טק Coolmax ו thermax, אשר סופגים זיעה משם. לא לקנות זוג זול מהמדף. נסה אותם עם הנעלי רכיבה שלך קודם.