ברוכים השבים לעולם המופלא של אופני רכיבה. אופניים הם חופש הם יכולים לספק התעמלות, תחבורה ומדיטציה בבת אחת. אבל קודם כל, אתה צריך באמת שיהיו לך אופניים, ויש כל כך הרבה אפשרויות. אבל זה רק נראה מרתיע.

 

לפני שאתה רץ לחנות האופניים הקרובה לאסוף את כלי התחבורה האהוב והחדש שלך, יעזור לדעת את כל הפרטים הקטנים שיגרמו לתהליך קניית האופניים להיות קל יותר. כמה מהשאלות העיקריות שתרצה לשאול הן:

 

 

לאן תרכב?

תתחיל להבין איזה סוג של רכיבה אתה רוצה לעשות.  ישנם סוגים רבים של אופניים, ולדעת מה אתה עושה עם אותם אופניים מצמצמת את האפשרויות במידה ניכרת. שאלות כמו באיזו תכיפות תרכב? מה המרחק? האם תישאר על משטחים סלולים, או תחקור נתיבי שטח?

 

אם תישארו על המדרכה ותרכבו בעיקר למטרות אימון, אופני כביש או אופני כושר הינם בחירה טובה. הנסיעה באופניים אלו טובה יותר לנסיעות קצרות ומזדמנות עם המשפחה. אם אתם תרכבו בעיקר לנסיעות קצרות בעיר, אופני העיר עשויים להיות הטובים ביותר; חשבו גם על מודלים חשמליים מסייעים לדוושה. אם אתם רוצים אופניים לנסיעות ולכושר שתוכלו לרכוב על המדרכה וגם על שבילי השטח, אופני שטח שיכוך מלא רב-תכליתיים כנראה יהיה המתאים ביותר. אם תרכבו לגמרי מחוץ לכביש, אופני הרים איתנים הם הבחירה הטובה ביותר.

 

אנטומיה של אופניים

מסגרת: לב האופניים. עשוי מתכת (אלומיניום בדרך כלל, פלדה לפעמים, טיטניום לעתים נדירות) או סיבי פחמן על דגמים יקרים יותר. מגיע בגדלים שונים כדי להתאים לרוכבים של גבהים שונים.

 

גלגלים: מורכב מצמיג גומי, השפה, ואת הרכזת, אשר מתחבר לשפה דרך חישורים.

 

מרכב תלייה: בחזית ובחלק האחורי בולם זעזועים הידראולי שמונע קפיצות וזעזועים מהדרך. ככל שהנתיב קשה יותר, כך תצטרך בולם חזק יותר,ככל שמערכות הבלימה יקרות יותר ככה הן קלות ומתכווננות יותר.

 

הילוכים: בדרך כלל 1-30 הילוכים, עם עד 12 בחזרה (קלטת או רכזת הילוך פנימי) ו 1-3 בחזית (שרשראות). רוב הרכזות משתמשות בשרשרת מסורתית, אבל בכמה מהאופניים העירוניים יש חגורות הילוכים.

 

בלמים: ישנם שלושה סוגים. . בעיקר על הרכזות, או על שפת הצמיג. בלמים נמצאים במודלים רבים, מאופני העיר הזולים ביותר ועד אופני הכביש high-end. בלמים של דיסקים הם מופעלים בכבלים או הידראוליים. , הם כבדים יותר, אבל בולמים טוב יותר. עם פחות כוח, בכל התנאים

 

נקודות מגע: המושב (נקרא גם אוכף), כידון וגבעול (שטוח, מעוקל או שחרור), ודוושות (שטוח, סיכות, או דוושות).

 

שקול את התקציב שלך

אופניים איכותיים למבוגרים מתחילים בסביבות 1000 עד 2000 ש"ח. (אופניים מחנות סטוק שאתם רואים בפחות בזול, מורכבים בצורה זולה, ויהיו 100 אחוז לא מהנים לרכיבה). אבל אופניים טובים יחזיקו מעמד, מה שאומר שתקבלו הרבה יותר מזה. הנה מה שאתה יכול לצפות לקבל עבור הכסף שלך:

 

1500 עד 2500: מסגרת מתכת חזקה, מזלג קשיח או השעיה קדמית בסיסית, הילוכים בטווח רחב (מ-7-24 מהירות), חישוק בלמים או הפעלת כבל בלמים דיסק.

 

2500 עד 4000: ההשעיה הקדמית טוב יותר, דיסק הידראולי בלמים על מודלים מסוימים, גלגלים קלילים יותר וצמיגים.

 

4000 ומעלה: אלומיניום או מסגרות מפחמן משקל נמוך מאוד, השעיה טובה יותר,בלם הידראולי בלם הדיסק (למעט על אופני כביש), גלגלים קלילים יותר וצמיגים.