מחקר מצא כי 13 מתוך 20 התוצאות המובילות בחיפוש בגוגל הופיעו בכתובות שגויות, ורק שתיים מהן היו עסקים אמיתיים שדבקו בהנחיות החברה

עם אלפי חשבונות מזויפים חדשים המתווספים מדי חודש, Google Maps מוצפת על ידי כ-11 מיליון רישומים כוזבים ומספרי טלפון המנותבים מחדש לעסקים מתחרים.

רוב העסקים שאינם נמצאים במיקומים הרשומים שלהם ואלה שנוטים לבצע הונאות כוללים קבלנים, שירותי תיקונים גרירה של רכבים, כך עולה ממחקר שבוצע לאחרונה על ידי הוול סטריט ג'ורנל (WSJ).

הם נקראים בשפה של גוגל, duress verticals, כאשר למעשה מדובר בעסקים שאנשים פונים אליהם בשעת חירום, ובדרך כלל אין לגוגל הרבה זמן לאמת את אמינותם.

למרות שגוגל טוענת במחקר אקדמי עצמי במימון עצמי שרק 0.5% מחיפושים מקומיים הם רישומים כוזבים, החקירה הנפרדת של ה-WSJ הציעה אחרת.

המחקר מצא כי 13 מתוך 20 התוצאות המובילות בחיפוש בגוגל מופיעות בכתובות שגויות, ורק שתיים מהן היו עסקים אמיתיים שדבקו בהנחיות החברה.

למרות שגוגל מאמתת בדרך כלל אם העסק חוקי על ידי שליחת גלויה, קריאה או שליחת דוא"ל אל קוד מספרי כדי להיכנס לאתר של גוגל, המערכת קלה דיה כדי שסקאמרים יעקפו אותה באמצעות כתובות ומספרי טלפון מזויפים, וישפיעו על עסקים אמיתיים ועל לקוחות, כך הוסיף הדו"ח.

הדו"ח מגיע יום אחרי שענקית מנוע החיפוש הודיעה שהיא נותנת לעסקים אפשרויות נוספות כדי להתאים אישית את פרופילי החברה שלהם בחיפוש באמצעות התכונה 'העסק שלי'.

החברה טוענת כי היא פועלת בדרכים חדשות על מנת לדווח על פרופילים עסקיים חשודים, ומכוונת אנשים לדווח על פעילות מזויפת בטופס הגשת תלונה לעסקים.