מנשא אופניים לוו גרירה – כיצד בוחרים מנשא בצורה נכונה

אין זה סוד שבשני העשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים החלו לרכב על אופניים על בסיס קבוע, בין אם זה במהלך השבוע ובין אם זה בסופי שבוע, בין אם זה לבד או בקבוצת רכיבה, בעיר או בשטח.

ישראלים רבים גילו את עולם הרכיבה, הן בעקבות תחרויות שונות אשר החלו לקבל פרסום נרחב בתקשורת, למשל הטור דה פראנס שנערך מדי שנה, הן בעקבות ספרים רבים שנכתבו בנושא, תקשורת ספורט אשר עוסקת בתחום זה באופן נרחב, וכן באופן כללי, בגלל ההכרה שרכיבה על אופניים יכולה לעשות טוב לגוף ולנפש, ויש בה אלמנטים שיכולים לעזור לכל אחד ואחת באופן אישי.

רכיבה על אופניים באופן קבוע, שונה מהרבה מאוד ענפי ספורט בגלל שהיא דורשת ציוד רלוונטי, בלעדיו אי אפשר לרכב. החל מאופנײם כמובן, אך זה נכון גם לגבי ביגוד רכיבה מתאים, נעלי רכיבה, ציוד נייד ונייח לתיקון אופניים, שעוני רכיבה, בקבוקי מים ומנשא ועוד.

מנשא אופניים לוו גרירה, הוא אחד הפריטים החשובים ביותר עבור רוכבים, בוודאי עבור מי שמבקש לרכוב בשטח או בכבישים רחוקים. כל מי שרוצה לצאת עם האופניים ולרכב במקומות רחוקים, חייב שתהיה לו אפשרות נוחה ופשוטה לקחת איתו את האופניים לכל מקום, לשמור עליהם במהלך הנסיעה, להוריד אותם בצורה פשוטה לקרקע ולאחר סיום הרכיבה, להחזיר אותם אל המנשא.

חשוב להדגיש, לא רק רוכבים מקצועיים או רוכבי שטח צריכים לקנות מנשא אופניים לוו גרירה. גם הורים שיש להם ילדים קטנים, צריכים לקנות מנשא כזה, כך הם יוכלו לנסוע איתם אל מקומות שונים, עם האופניים שלהם ולרכב ביחד איתם. זה יותר פשוט ונוח, מאשר להניח את האופניים על הגג של הרכב או בכל מקום אחר.

לפני שנסביר כיצד קונים מנשא בצורה נכונה, חשוב להדגיש, עליכם לבדוק לא רק את המנשא והמפרט הטכני שלו, אלא גם את סוג הרכב, וכמובן את האופניים עצמן, רק כך תוכלו לבחור מנשא שיתאים לכם באופן מלא.

מנשא אופניים לוו גרירה

על מה צריך להסתכל כשבוחרים מנשא לאופניים?

דבר ראשון, יש לבחון את כל ההיבט שקשור לאופן בו ניתן להרים את האופניים, להציב אותם על המנשא, עד כמה זה נוח, פרקטי ובטוח.

דבר שני, יש לבחון עד כמה זה פשוט ונוח גם לראות בזמן נהיגה מה מתרחש מאחור, דרך השמשה האחורית וכן כמה פשוט יהיה לפתוח את תא המטען, הן כאשר האופניים על המנשא והן כאשר הן לא תלויות עליו.

דבר שלישי, חשוב לבדוק את איכות המנשא על פי החומרים מהם הוא עשוי, האם הוא ניתן לקיפול, האם ניתן להעמיס יותר מזוג אחד, עד כמה הוא חזק ועמיד לאורך זמן.

דבר רביעי, יש לבחון כמובן איזה משקל יכול לשאת המנשא, ואיזה גודל אופניים ניתן להציב עליו.