חבישת קסדה היא הדבר החשוב ביותר שכל רוכב אופניים יכול לעשות כדי למנוע פציעות. בין אם אתה מחשיב את עצמך רוכב "רציני", ובין אם לא אתה צריך קסדה לא משנה איפה או כמה רחוק אתה רוכב.

קנייה או חבישה של קסדה שלך לא חייב להיות תהליך ארוך וכואב.

הנה חמישה טיפים לזכור לפניית רכישת הקסדה הבאה שלך:

  1. למדוד מספר דגמים ומותגים ולמצוא קסדה אחת שמתאימה.

הדגמים הזולים במחיר יש גישה "גודל אחד מתאים להכל", בעוד הדגמים היקרים מגיעים בגדלים קטן, בינוני, גדול בעבור התאמה אישית יותר, חלקם מציעים ספציפית מודלים לנשים. יש אפילו דגמים גדולים במיוחד עבור אלה עם ראשים גדולים יותר מהממוצע.

  1. ללבוש את רמת קסדה כך שיכסה את המצח שלך.

זו הטעות הנפוצה ביותר שנראית בקרב לובשי קסדה, ילדים ומבוגרים כאחד. לובשים את הקסדה שבעת הטיית הראש הקסדה זזה וחושפת את המצח לפגיעה, בכך מגדיל את הסיכויים של הקסדה ליפול, או שלא לספוג פגיעה כמו שצריך אם הקסדה עדיין על הראש. צריך להיות פער בגודל של בערך שתי אצבעות בין הקצה הקדמי של הקסדה והגבות.

  1. התאמת האבזם רצועת הסנטר לנוחות ובטיחות אופטימליים.

קסדה בגודל הנכון בשבילך עדיין יכולה להרגיש שלא בנוח (וגם אינו בטוח) אם לא תקינה התאמתו. להתאים את המרווח על הרצועה בסנטר כך שאתה יכול לשים את שתי האצבעות שלך בין הסנטר שלך והרצועה. זה משאיר רק מספיק מקום להחזיק את הקסדה בצורה מאובטחת, תוך מתן אפשרות לנשום ולדבר כרגיל.

  1. לא לאחסן את הקסדה שלך אור שמש ישיר.

לנסות למזער את כמות הזמן שאתה משאיר את הקסדה שלך במכונית. החום הקיצוני מכלה את החומר בתוך הקסדה וזה גורם לירידה ביכולתה להגן.

  1. החלפת הקסדה לאחר התרסקות, תאונה או אחרי חמש שנים של שימוש.

קסדות האופניים מיועדים להתרסקות יחידה. אם נקלעתם למצב זה, אל תלבשו את הקסדה הזו שוב בגלל שהיא כבר לא יעילה להגן על הראש שלך אם תעבור תאונה נוספת.

החומר בתוך הקסדה נסדק ו/או נדחס כדי לספוג את עוצמת הפגיעה. גם אם אין נזק נראה לעין בחלקה החיצוני של הקסדה, ייתכנו סדקים או דחיסות מתחת למעטפת שלא תוכל לראות.

יצרני קסדות ממליצים להחליף את הקסדה כל חמש שנים, כי חשיפה לתנאי הסביבה ובלאי נורמלי תפרק את החומר המגן, מורידים את היכולת שלה לעשות את העבודה שלה. אם נשחקו הרפידות בתוך הקסדה שלך, זה כנראה סימן טוב שהגיע הזמן לרכישה של קסדה חדשה.